Skip to content
Hoşgeldiniz
Eposta Listesi Kullanımda
Sizlerle olan iletişim ağımızı daha da güçlendirmek adına Eposta Listesi 'ni kullanıma açtık. Listemize kaydolabilir ve en güncel İmece-Der etkinlik bilgilerini epostanızdan takip edebilirsiniz.
 
DANS GÖSTERİSİ - NİGAR e-Posta

Nigar Dans Buluşması


Nigar Dans performansına ait videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz:

Dim lights

 
MİLLİYETÇİLİK VE YURT SEVERLİK e-Posta

KONFERANSA DAVET!

27 ŞUBAT 2010 CUMARTESİ günü gerçekleştireceğimiz "MİLLİYETÇİLİK VE YURT SEVERLİK" başlıklı konferansa davetlisiniz.

Konuşmacı : Tanıl BORA (Yazar, editör, çevirmen)
Tarih/Saat : 27 Şubat 2010 Cumartesi / 15.00
Yer: MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Günümüzde tırmandırılan,toplumsal kırılmalara, ayrışmalara neden olabilen milliyetçilik olgusu hakkında konu hakkında ciddi araştırma ve kitapları olan Tanıl Bora'nın etkinliğinde buluşmak üzere...

?10 sene öncesine kadar ulusalcılık aslında müstakil bir akım olmaktan uzaktı. Laik ve merkez solda olan ve MHP çizgisindeki milliyetçiliğe de mesafe koymak isteyen insanlar, kendi milliyetçiliklerini ayırt etmek için ulusalcı terimini kullanırdı. Ama 10 yıldır ulusalcılığın ifade ettiği başka bir anlam var bence. Hakikaten ayrı bir akım, ayrı bir ideolojik çizgi ifade ediyor. Bu ulusalcılık, laik, şehirli, tahsilli, daha çok orta sınıftan insanları milliyetçiliğe kazanma, milliyetçi seferberliğe dahil etme kampanyası içinde bir akım haline geldi bence. Yani onları gerçekten milliyetçilik doğrultusunda militanlaştırmaya dönük işlev gördü."

Devamını oku...
 
OCAK 2010 - YEMEK KONUŞMASI
 

Bu yıl beşincisini yaşadığımız yıllık yemekli buluşmamıza hepiniz hoş geldiniz. Bu akşam yine yüzlerce bir araya geldik. Sanki dün birbirimizden ayrılmışız gibi, sanki onlarca yıl berabermişiz gibi?ama sanki yıllarca ayrı kalmışız gibi hasretle, muhabbetle, heyecanla?. .

Geçen ve neredeyse bir ömür sığabilecek yıllara, yıllarla değişen konumlarımıza, yaşanmışlıklardaki farklılıklarımıza karşın yine de bir aradayız. Bu beraberlik çok önemlidir dostlar ve çok anlamlıdır. Bu bir güven,sevgi ve değerlerde ortaklaşma anlamını taşımaktadır. Bu beraberlik, ?birimiz hepimiz için hepimiz birimiz için? duygu ve coşkusunun devamı anlamındadır. Bu birliktelik halkımızın, insanlarımızın, emeğin özgürleşmesi idealinde paylaşılan dostluğun, bağlılığın devamı anlamındadır. Bugün hepinizi aynı duygularla, coşkuyla ve onurla İMECE-DER adına selamlıyorum.

Devamını oku...
 
TEKEL DİRENİŞİ

İmece-Der'i temsilen iki arkadaşımız 24 Ocakta Ankara'da Tekel İşçilerinin  direnişine  destek ziyaretinde bulundu; üyelerimizden toplanan malzemeleri de direnişteki işçilere teslim etti. İşçilere mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu ve başarı dileklerimizi ilettiler.


 
<< İlk < Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Sonraki > Son >>

Sayfa 39 > 40

Eposta Listesi

Güncel etkinlikler epostanızda...

Kimler Sitede

Şu anda 16 konuk çevrimiçi